Vlivy na cenu zlata

Co ovlivňuje cenu zlata?

Výkupní i prodejní cenu zlata ovlivňuje celá řada faktorů. V posledních deseti letech pak cena zaznamenává pouze růst, mnohdy velice výrazný. Jistě by vás zajímalo proč, a které faktory růst ceny zlata ovlivňují. Připravili jsme pro Vás krátký souhrn.

Kurs amerického dolaru - nižší kurs zvyšuje cenu zlata ve světě.
Rostoucí inflace - pokud inflace roste, je zlato vyhledávanou investicí, jelikož svou hodnotu neztrácí tak snadno, jako peníze.
Světové krize - i v době různých krizí lidé hodně investují do zlata a jeho cena tak roste.
Trh - tak jako u jiných obchodních prvků, tak i s cenou zlata hýbe vztah mezi nabídkou a poptávkou.

Cena zlata v budoucnu? Jen růst…

Finanční situace USA se otřásá v základech, a to má za následek pokles kursu amerického dolaru. Cena zlata se tak nyní zvyšuje, a vzhledem ke stále se zhoršující situaci v zámoří, cena půjde ještě hodně nahoru. Hodnotu zlata také navyšuje horšící se situace jihoevropských států a obavy z důsledků jejich krize.

Na druhé straně máme stále rostoucí inflaci, které se dá ideálně vyhnout správnou investicí do zlata. Skutečná hodnota peněz neustále klesá, naopak hodnota zlata stoupá a stoupá. Stoupá již mnoho let a vzhledem ke světové situaci se od ní ani nic jiného v následujících letech nečeká. Na trhu tak výrazně stoupla poptávka, která cenu zlata také neustále navyšuje.

Bohatá Čína i investoři ví, že nákupem vydělají…

Že zlato je investice budoucnosti vědí hlavně v Číně, kde rychle navyšují zásoby zlata. V poslední době se zlato také stalo častým cílem investorů, kteří ví, že zlato svou hodnotu neztratí. A nejen, že neztratí, naopak zlato bylo vyhodnoceno jako nejlepší investice s největšími zisky! Jistý vliv má také to, že je očekáváno snížení produkce zlata, což také jistě navýší jeho cenu.

Kdy investovat do zlata? Právě teď!

Pokud chcete mít ze zlata požitek i prožitek, pak vězte, že nadchází ideální doba na obchodování se zlatem. Ptáte se proč nyní? Jak bylo zmíněno již výše, tak celosvětové krize, špatné hospodaření USA a jiných států, snížení těžby a rostoucí inflace dělají ze zlata aktuálně nejlepší formu investice.

Ideální doba, nízké riziko a peníze zhodnocené v krásném zlatě. Tak proč neinvestovat? I vy tak můžete navýšit své jmění a mít doma své zlato!